O autorkách povídek, které jsem přeložila

(Poslední aktualizace informací a odkazů v červenci 2019. Občas bohužel některé autorky a jejich povídky z internetu nenávratně zmizí.)

Aileen Nulnore
(Odstíny šedi)

Aileen Nulnore podle všeho napsala jen tu jednu povídku, kterou jsem přeložila, a nic víc o ní není známo.

crise_cardiac
(Bezděčná schůzka s osudem)

Crise_cardiac je plachá básnířka a občasná autorka slashe převážně s netradičními páry. K účelům publikace jí slouží livejournal. Bezděčná schůzka s osudem je kapitola ze slashového cyklu o Snapeovi, který zatím ještě není napsaný (a kdoví, jestli vůbec někdy bude).

Beth H
(Dovnitř ze zimy)
(Dům na půl cesty)
(Tohle si musíš pamatovat)

Beth H píše nejen báječný slash, ale taky het a gen, pochopitelně zaměřené na Snapea. Všechny svoje povídky časem dává na svoje stránky, ale čtenáři se z nich mohou těšit už na jejím livejournalu, skrz nějž mimo jiné ovlivňuje život komunity spisovatelů povídek: vyhlašuje zajímavé náměty pro psaní, organizuje všelijaké spisovatelské akce a upozorňuje na zajímavé povídky jiných autorů (sbírku řečených doporučení pak opět najdete na jejích stránkách).

Darkrose
(Človíček)

Podle svých vlastních slov je Darkrose třicetiletá bisexuální Afroameričanka s mnoha láskami, sadomasochistickými sklony a s náklonností k počítačům a pohanství. Věnuje se řadě fandomů a v rámci Harryho Pottera především Luciusovi. Vizte její livejournal.

Delphi
(Co řádí v noci)
(Nic než sen)
(Šestadvacet erotických drabblů)
(Nezvaný host)

Delphi žije v Kanadě, netají se tím, že je lesba, a je oddána Filchovi. Svůj slash (výhradně s netradičními páry, však je také její prvotina Snape/Brumbál) uveřejňuje na vlastních stránkách, a především na AO3

FemmeQuixotic
(Monna Innominata)

Dobrý duch komunity pornish_pixies a plodná autorka, jejíž nejoblíbenější postavy jsou Severus Snape a Draco Malfoy. Najdete ji na livejournalu, kde na sebe krom jiného prozrazuje, že je bisexuální veganka a feministka. :-)

GatewayGirl
(Chtít a mít)

GatewayGirl píše slashové povídky se všelijakými páry a tématy a zvěřejňuje je na AO3. Její nejproslulejší počin je Blood Magic a existuje také v českém překladu.

Greenie
(Svrchovaná)

Greenie známá též jako Bentley psávala ve fandomu Harryho Pottera, ale ten už opustila a věnuje se například Dobrým znamením. Většinu HP povídek (slashe a femmeslashe) má na jednom ze svých livejournalů.

jeddy83
(Nikdy nic takového nechtěl)

Jeddy žije v Austrálii, studuje klasickou filologii a píše převážně slash, povětšinou z oblasti netradičních párů (a nikoliv nezbytně se Snapem). A taky geniální drabble. Některé své povídky má na skyehawke.com. Mívala livejournal, ale ten už neexistuje, některé další povídky se dají najít v komunitě věnované Filchovi.

Josan PQ
(Mistr lektvarů)
(Po činu)

Josan se věnuje Snapeovi v příbězích, které v drtivé většině spadají do žánru hurt/comfort. Přisuzuje mu partnery obého pohlaví či jen dobré přátele a zpravidla mu dopřává oddech po životě plném ústrků. Veškeré její povídky (s výjimkou té, kterou napsala s kai a on-line už zřejmě není), nejen z fandomu HP, najdete v pro ně zřízeném livejournalu.

Juxian Tang
(Nepamatuješ si)
(Vlažný)

Juxian Tang pochází z Lotyšska, několik let psala anglicky slash z mnoha fandomů (kromě HP například Hornblower, Duna, Pán prstenů) a také původní povídky (prakticky samý non-con). Od jisté doby tvoří už jenom rusky a spoustu svých starších anglických povídek do ruštiny přeložila. Veškerou svou tvorbu má na svých stránkách, zvlášť anglickou a zvlášť ruskou (pokud se vám nedaří zobrazit azbuku, zkuste si v prohlížeči v položce zobrazit > kódování najít azbuku/cyrilici pro Windows). Kromě mých překladů najdete v češtině její povídky ještě na Fantasmagoriu, u Styx a překládaly ji taky Sinam Llumi nebo mim (nejpřehledněji dohledáte na čtenářškém deníku).

Laylah
(Psaníčka)
(Lov šelem)

Laylah patří mezi plodné autorky se zájmem o mnoho fandomů (mimo HP například Piráti z Karibiku) a žánrů a svoje povídky mívala na vlastních stránkách, které ale už dávno nefungují. Teď působí na AO3, ale staré povídky z HP fandomu tam kromě jedné nenahrála.

LdyBastet
(Elysejská pole)

LdyBastet má zasebou už spoustu slashe, v prvé řadě s Luciusem Malfoyem. Její insanejournal.

Lookfar
(Bez východu)

Podle vlastních slov je Lookfar žena v domácnosti a prozradila mi, že rodina jejího otce je původem z Čech. Vím jen o jedné další povídce, kterou napsala, a to je slash.

MusIgneus
(Nákupní seznam)
(Seznam četby)
(Seznam činností)

MusIgneus je Kanaďanka a matka dvou dětí. Než jí v tom zabránila vážná nemoc, psala báječné povídky ve fandomech Harry Potter, Star Gate Atlantis a Bujold. Je hojně překládaná do jiných jazyků a odkazy na její povídky v angličtině i například v ruštině najdete v jejím InsaneJournalu. Další její povídky přeložené do češtiny bývaly u u Styx a něco přeložila Sinam Llumi, opět odkazuji na Čtenářský deník.

Nehalenia
(In memoriam)

Specialitou Nehalenie je sexuální násilí a její nejoblíbejší postava je Severus, takže v jejích povídkách zpravidla trpí (a neváhá oplácet stejnou mincí). Povídky nejdete v jejím starém Livejournalu.

OdoGoddess
(Prozatím)

Od té doby, co jí lupus brání vycházet na světlo, se věnuje hlavně psaní. Její žena je chazpure, taky známá autorka povídek.

Ozma
(Moták a profesor lektvarů)

Ozma se pustila do psaní HP povídek, když zjistila, že všichni ostatní píšou jenom o sexu, a tak si její děti nemohou žádnou povídku přečíst. Protože pracuje ve škole v podobné profesi jako Filch, rozhodla se psát o něm, ale nezapře v sobě ani milovnici Severuse Snapea, který v jejích povídkách zaujímá významné místo. Ozma patří mezi ceněné autory ve výběrovém archivu The Sugarquill.

pixychelle
(Za zrcadlem)

Chelle se zaobírá Snapem a Lupinem, o čemž se můžete přesvědčit v jejím livejournalu.

Ravenna C. Tan
(Improvizace)

Ravenna C. Tan se v povídkách věnuje ponejvíc Dracovi, typicky v páru se Snapem či Harrym (nebo i oběma najednou). Vizte seznam díla. O sobě prozrazuje, že je bisexuální, polyamorní, se sklony k BDSM a v dlouholetém vztahu a dřív než začala psát fanfiction dávno psala profesionálně.

Razzberry
(Milosrdenství)

První povídka, kterou jsem od Razzberry četla, byla Mistakes Men Make namířená proti párování Snapea se studenty. Psávala o dvojici Snape/Lupin, ale fandom už podle všeho opustila a s tím se poztrácela i část jejích povídek. Některé najdete na sycophanthex.com, jednu z nich si taky můžete přečíst v českém překladu na fantasmagoriu.

Rex Luscus
(Bod klidu)
(Chudí a bohatí)
(Neuskutečnitelný sen)
(Pelyněk)
(Shovívavost)
(Tíha minulosti)

Rex Luscus je všestranná a zručná autorka a ilustrátorka, která vede moji oblíbenou komunitu snape_rarepairs. Do fandomu Harryho Pottera vstoupila s bohatými zkušenostmi z jiných fandomů krátce po vydání šestého dílu s vynikající povídkou Shovívavost o Snapeovi. V současnosi se HP už nevěnuje.

Riley
(Vzájemné vyrovnání)

Riley patří mezi členky La Société des Femmes Dangereuses, které píší povídky o Snapeovi a Hermioně (v českém překladu si z jejich dílny můžete přečíst Oheň a Růži).

rose_whispers
(Balzám)
(To je děsivý dělobuch, co máte v kapse, nebo jste jen tak rád, že mě vidíte?)

Všechny svoje povídky má velmi pohodlně roztříděné ve svém livejournalu. A že jich něco napsala, zvlášť o páru Snape/Lupin.

Senjy
(Pro nás)
(Za sluncem a za měsícem )

Senjy píše báječné, promyšlené povídky se spoustou Snapea a sexu (do páru mu dává nejvíc Lupina). Bývaly v archivu hpfandom, funkční odkaz se mi nepodařilo najít. :-(

Severed Lies
(Co kniha, to drabble)

Severed Lies byla posedlá Snapem a kromě psaní povídek, které mívala na svých, nyní nefunkčních, stránkách, Snapea kreslila v artpadu.

skree_ratling
(Bůh přeje vojákům)

Píše snad výhradně pár Snape/Lupin a má ráda AU. Mívala insanejournal a její povídky jsou roztroušené po různých slashových komunitách.

Snape's Nightie
(V mžiku)

Snape's Nightie píše převáně slash s dospělými postavami z HP a se Snapem v hlavní roli (však také její přezdívka znamená Snapeova noční košilka, totiž ta, ve které jsme ho viděli ve čtvrtém dílu). Většinou má rozepsáno několik mnohokapitolových povídek najednou, ale poctivě je dokončuje. Její příběhy jsou rozvleklé, romantické, obyčejně s několika vedlejšími postavami, které prožívají vlastní zápletečky. Většinu povídek zveřejňuje na fanfiction.net, zbytek na livejournalu. A jen tak na okraj, žije v Londýně, ale jednou také navštívila Prahu a moc se jí tu líbilo.

Snegurochka
(Herci)

Psala náramné povídky nejen o Snapeovi (i když o něm nejvíc), ale taky hodně o Remusovi a Billovi. Některé do češtiny přeložila Rozárka, ostatní najdete v angličtině na AO3.

switchknife
(Strážce tajemství)

Switchknife píše HP povídky už od roku 2002 a do dneška jich stihla vyplodit pěknou řádku. Založila mimojiné hojně navštěvovanou komunitu pornish_pixies, jejíž členové čtenáře obšťastňují slashem a femmeslashem plnými sexu, a až do svého odchodu ze světa Internetu se významně podílela na dění ve svém koutku fandomu. Mívala vlastní stránky, ale pak on-line svět opustila a zůstaly po ní dvě povídky na AO3 (více se lze dočíst na fanlore. V českém překladu existují ještě dvě její povídky, jedna u Bystrozorek a jedna na Fantasmagoriu.

Ziasudra
(Ředitelův portrét)

Ziasudra je z New Yorku a píše hlavně slash se Snapem a Harrym, i když tu a tam se pouští i do jiných párů nebo do povídek milostných vztahů zcela prostých. Všechny je má ve svém povídkovém livejournalu.