O autorkách povídek, které jsem přeložila

(Poslední aktualizace starších informací a odkazů proběhla v květnu 2020. Některé nefunkční odkazy ponechávám, můžou se hodit při pátrání po funkčních.)

Aileen Nulnore
(Odstíny šedi)

Aileen Nulnore podle všeho napsala jen tu jednu povídku, kterou jsem přeložila, a nic víc o ní není známo.

avioleta
(Napsat si minulost)

Avioleta je zručná a plodná autorka, která v HP fandomu píše (od roku 2012) snarry a ve Stmívání pár Carlisle/Edward. Na svém AO3 účtu si taky vede záložky, opět převážně se snarry obsahem, a to relativně novým, protože je stále aktivní.

basketofnovas
(Šedivá, mokrá, zlatě ozářená ulice)

Basketofnovas píše už přes deset let v celé řadě fandomů, nejvíc v Harrym Potterovi a Hetalii, velmi často femslash. Žije v USA, její rodina ovšem pochází z Balkánu a ještě si tak úplně nezvykla, že jejich lesbická dcera je ve skutečnosti nebinární. O svém psaní i životě se basketofnovas rozepisuje na dreamwidthu a tumblru, kde používá přezdívku slashmarks.

Beth H
(Dovnitř ze zimy)
(Dům na půl cesty)
(Tohle si musíš pamatovat)

Beth H píše (s malou pauzičkou mezi lety 2014 a 2020 ;-) nejen báječný slash, ale taky het a gen, v HP fandomu zaměřené na Snapea, ale její fandomový záběr je daleko širší, teď naposled to jsou Dobrá znamení. Všechny svoje povídky časem dává na vlastní stránky, ale čtenáři se z nich mohou těšit i na jejím dreamwidthu. Dřív (za časů livejournalu) výrazně ovlivňovala život fanfiction komunity: vyhlašovala zajímavé náměty pro psaní, organizovala všelijaké spisovatelské akce atd., teď už se věnuje hlavně doporučování dobrých povídek a nabízí beta-read speciálně pro příběhy zasazené do New Yorku. V češtině existuje překlad jejích povídek taky od Sinam Llumi a Rocie Mixan.

Coriaria
(Ranění vojáci)

Coriaria se do fandomu Harryho Pottera pustila docela nedávno s párem Snape/Lupin a propracovala se k Remusovi se Siriusem.

countesszero
(Něha vlků)

Countess Zero, neboli Caroline Lamb žije v Rakousku a kromě snupinu, který píše od roku 2009 (a už se mu v poslední době až tak nevěnuje, třebaže ji HP fandom stále láká) píše fanfikce například na seriál Hannibal nebo herecké RPF. I v nových fandomech s oblibou zkoumá téma sexu násilného, ponižujícího a všelijak hraničního. Aktivní je na livejournalu (a twitteru) a na AO3 má jeden starší, ne plně aktualizovaný HP účet a jeden novější na všechno ostatní.

crise_cardiac
(Bezděčná schůzka s osudem)

Crise_cardiac je plachá básnířka a občasná autorka slashe převážně s netradičními páry. K účelům publikace jí slouží livejournal. Bezděčná schůzka s osudem je kapitola ze slashového cyklu o Snapeovi, který zatím ještě není napsaný (a kdoví, jestli vůbec někdy bude).

Darkrose
(Človíček)

Podle svých vlastních slov je Darkrose třicetiletá bisexuální Afroameričanka s mnoha láskami, sadomasochistickými sklony a s náklonností k počítačům a pohanství. Věnuje se řadě fandomů a v rámci Harryho Pottera především Luciusovi. Její livejournal.

Delphi
(Co řádí v noci)
(Nic než sen)
(Šestadvacet erotických drabblů)
(Nezvaný host)

Delphi žije v Kanadě, netají se tím, že je lesba, a je oddána Filchovi. Svůj slash (výhradně s netradičními páry, však je také její prvotina Snape/Brumbál) uveřejňuje na vlastních stránkách, a především na AO3. V češtině ještě existuje překlad jedné její roztomilé povídky od Sinam Llumi.

FemmeQuixotic
(Monna Innominata)

Dobrý duch komunity pornish_pixies a plodná autorka, jejíž nejoblíbenější postavy jsou Severus Snape a Draco Malfoy. Najdete ji na livejournalu, kde na sebe krom jiného prozrazuje, že je bisexuální veganka a feministka. :-) V češtině je k přečtení taky její povídka s Viktorem Krumem.

GatewayGirl
(Chtít a mít)

GatewayGirl píše slashové povídky se všelijakými páry a tématy a zvěřejňuje je na AO3. Její nejproslulejší počin je Blood Magic a existuje i v českém překladu. Do češtiny byla přeložena ještě jedna povídka, kde Snape hned na začátku umře...

Greenie
(Svrchovaná)

Greenie (nebo též Bentley) se už fandomu HP dlouho nevěnuje, ale většinu povídek (slash a femmeslash) má na jednom ze svých livejournalů.

islandsmoke
(Ponožky na nožky stonožky)

Islandsmoke je zkušené fanfikční autorka se zálibou zvláště ve snupinu, která se aktivně zapojovala do komunitního dění v letech 2004 - 2012, účastnila se challengí na daily_deviant a pervy_werewolf a měla insanejournal s doporučeními. Fanfikce má jednak na sycophantehexu, jednak na AO3.

jeddy83
(Nikdy nic takového nechtěl)

Jeddy žila v Austrálii, studovala klasickou filologii a psala zejména slash, povětšinou z oblasti netradičních párů (a nikoliv nezbytně se Snapem). A taky geniální drabble. Některé její povídky jsou v archivu skyehawke.com. Mívala livejournal, který už neexistuje, naštěstí jsou její povídky zveřejněné pod jménem halfpastmorrow na AO3.

Josan PQ
(Mistr lektvarů)
(Po činu)

Josan se věnuje Snapeovi v příbězích, které v drtivé většině spadají do žánru hurt/comfort. Přisuzuje mu partnery obého pohlaví či jen dobré přátele a zpravidla mu dopřává oddech po životě plném ústrků. Veškeré její povídky (s výjimkou té, kterou napsala s kai), nejen z fandomu HP, najdete v pro ně zřízeném livejournalu.

Juxian Tang
(Nepamatuješ si)
(Vlažný)

Juxian Tang pochází z Lotyšska, několik let psala anglicky slash z mnoha fandomů (kromě HP například Hornblower, Duna, Pán prstenů) a také původní povídky (prakticky samý non-con). Od jisté doby tvoří už jenom rusky a spoustu svých starších anglických povídek do ruštiny přeložila. Veškerou svou tvorbu má na svých stránkách, zvlášť anglickou a zvlášť ruskou (pokud se vám nedaří zobrazit azbuku, zkuste si v prohlížeči v položce zobrazit > kódování najít azbuku/cyrilici pro Windows). Kromě mých překladů najdete v češtině její povídky ještě na Fantasmagoriu a překládaly ji taky Sinam Llumi nebo mim (nejpřehledněji dohledáte na čtenářském deníku).

Laylah
(Psaníčka)
(Lov šelem)

Laylah patří mezi plodné autorky se zájmem o mnoho fandomů (mimo HP například Piráti z Karibiku) a žánrů a svoje povídky mívala na vlastních stránkách, které ale už dávno nefungují. Teď působí na AO3, ale staré povídky z HP fandomu tam kromě jedné nenahrála.

LdyBastet
(Elysejská pole)

LdyBastet má za sebou už spoustu slashe, v prvé řadě s Luciusem Malfoyem, dva Snuciusy jsou přeložené do češtiny na Fantasmagoriu. Její insanejournal.

lesyeuxverts
(Místo právě akorát)

Lesyeuxverts, známá též jako chiralove, nebo jen chira, je Američanka a psávala HP fanfikce (a občas i něco jiného) s celou řadou různých párů (nejvíc HP/SS), a to zejména kratší, s důrazem na pointu. Kromě účtu na AO3 má taky několik blogů, viz odkazy na jejím dreamwidthu, ale nerada s ostatními fanoušky komunikuje (i když prý si všechny komentáře čte).

Lookfar
(Bez východu)

Podle vlastních slov je Lookfar žena v domácnosti a prozradila mi, že rodina jejího otce je původem z Čech. Napsala ještě pár dalších povídek a jednu z nich, slash se Snapem a Lupinem, přeložila do češtinySinam Llumi.

MusIgneus
(Nákupní seznam)
(Seznam četby)
(Seznam činností)

MusIgneus je Kanaďanka a matka dvou dětí. Než jí v tom zabránila vážná nemoc, psala báječné povídky ve fandomech Harry Potter, Star Gate Atlantis a Bujold. Je hojně překládaná do jiných jazyků a odkazy na její povídky v angličtině i například v ruštině najdete v jejím InsaneJournalu. Další její povídky přeložené do češtiny bývaly u u Styx a něco přeložila Sinam Llumi, opět odkazuji na čtenářský deník.

Nehalenia
(In memoriam)

Specialitou Nehalenie je sexuální násilí a její nejoblíbejší postava je Severus, takže v jejích povídkách zpravidla trpí (a neváhá oplácet stejnou mincí). Povídky najdete v jejím starém Livejournalu.

Cassandra7 a nwhiker
(Druhý život)

Společně napsaly Druhý život, jinak ovšem píše nwhiker sama, a to Snape/Black. V osobním životě je přírodovědkyně, má tři děti a žije na Severozápadě USA, kde ráda chodí na túry - odtud její přezdívka - a o tom všem píše ve svém Dreamwidthu.

OdoGoddess
(Prozatím)

Od té doby, co jí lupus brání vycházet na světlo, se věnuje hlavně psaní. Její žena je chazpure, taky známá autorka povídek.

Ozma
(Moták a profesor lektvarů)

Ozma se pustila do psaní HP povídek, když zjistila, že všichni ostatní píšou jenom o sexu, a tak si její děti nemohou žádnou povídku přečíst. Protože pracuje ve škole v podobné profesi jako Filch, rozhodla se psát o něm, ale nezapře v sobě ani milovnici Severuse Snapea, který v jejích příbězích zaujímá významné místo. Ozma patří mezi ceněné autory ve výběrovém archivu The Sugarquill.

pixychelle
(Za zrcadlem)

Chelle se zaobírá Snapem a Lupinem, o čemž se můžete přesvědčit v jejím livejournalu.

Ponderosa
(Nejprchavější dotek)

Ponderosa léta kreslí fanarty a píše fanfikce, a to v obrovském množství fandomů (na AO3 jich má okolo stovky). Já ji/ho pamatuju z HP fandomu jako autora/ku explicitních fanartů, které se bohužel do současnosti dochovaly on-line jen torzovitě (například na Moonshadow). Ponderosa se identifikuje jako genderqueer a má taky heslo na fanlore, kde jsou odkazy na různé její/jeho další fandomové účty.

purplefluffycat
(Dobře odvedená práce)

Ve Filchově fiktivním zápisníku z výše uvedné povídky vlastně zevrubně načrtla, jaké páry sama píše, takže kdo by si chtěl detailněji počíst, co spolu prováděli Kratiknot a Brumbál nebo třeba Crabbe a Goyle (a Draco), směle do toho. Ne všechno je slash, a ne všechno z fandomu HP, napsala taky K/S nebo Bertie/Jeeves. Kromě toho kreslí fanart, zde například Horác Křiklan ve svém přirozeném prostředí. V soukromém životě je vědkyně, pěvkyně a divadelnice a žije ve Velké Británii.

Ravenna C. Tan
(Improvizace)

Ravenna C. Tan se v povídkách věnuje ponejvíc Dracovi, typicky v páru se Snapem či Harrym (nebo i oběma najednou). Zde seznam díla. O sobě prozrazuje, že je bisexuální, polyamorní, se sklony k BDSM a v dlouholetém vztahu a dřív, než začala psát fanfiction, dávno psala profesionálně.

Razzberry
(Milosrdenství)

První povídka, kterou jsem od Razzberry četla, byla Mistakes Men Make namířená proti párování Snapea se studenty. Psávala o dvojici Snape/Lupin, ale fandom už podle všeho opustila a s tím se poztrácela i část jejích povídek. Některé najdete na sycophanthex.com, jednu z nich si taky můžete přečíst v českém překladu na Fantasmagoriu.

Rex Luscus
(Bod klidu)
(Dej si záležet)
(Chudí a bohatí)
(Neuskutečnitelný sen)
(Pelyněk)
(Shovívavost)
(Tíha minulosti)

Rex Luscus je všestranná a zručná autorka a ilustrátorka, která vede moji oblíbenou komunitu snape_rarepairs. Do fandomu Harryho Pottera vstoupila s bohatými zkušenostmi z jiných fandomů krátce po vydání šestého dílu s vynikající povídkou Shovívavost o Snapeovi. V současnosi se HP už nevěnuje.

Riley
(Vzájemné vyrovnání)

Riley patří mezi členky La Société des Femmes Dangereuses, které píší povídky o Snapeovi a Hermioně (v českém překladu si z jejich dílny můžete přečíst starou žánrovou klasiku Oheň a Růže).

rose_whispers
(Balzám)
(To je děsivý dělobuch, co máte v kapse, nebo jste jen tak rád, že mě vidíte?)

Všechny svoje povídky má velmi pohodlně roztříděné ve svém livejournalu. A že jich něco napsala, zvlášť o páru Snape/Lupin.

Senjy
(Pro nás)
(Za sluncem a za měsícem )

Senjy psávala báječné, promyšlené povídky se spoustou Snapea a sexu (do páru mu dává nejvíc Lupina). Bývaly v archivu hpfandom, funkční odkaz se mi nepodařilo najít. :-(

Severed Lies
(Co kniha, to drabble)

Severed Lies byla posedlá Snapem a kromě psaní povídek, které mívala na svých, nyní nefunkčních, stránkách, Snapea kreslila v artpadu.

skree_ratling
(Bůh přeje vojákům)

Píše snad výhradně pár Snape/Lupin a má ráda AU. Mívala insanejournal a její povídky jsou roztroušené po různých slashových komunitách.

Snape's Nightie
(V mžiku)

Snape's Nightie psávala převážně slash s dospělými postavami z HP a se Snapem v hlavní roli (však také její přezdívka znamená Snapeova noční košilka, totiž ta, ve které jsme ho viděli ve čtvrtém dílu). Její příběhy jsou rozvleklé, romantické, obyčejně s několika vedlejšími postavami, které prožívají vlastní zápletečky. Většinu povídek zveřejňovala na fanfiction.net, zbytek na livejournalu. A jen tak na okraj, žije v Londýně, ale jednou také navštívila Prahu a moc se jí tu líbilo.

Snegurochka
(Herci)

Psala náramné povídky nejen o Snapeovi (i když o něm nejvíc), ale taky hodně o Remusovi a Billovi (a Fleur). Některé do češtiny přeložila Rozárka, ostatní najdete v angličtině na AO3.

switchknife
(Strážce tajemství)

Switchknife psala HP povídky už v roce 2002 a do dneška jich stihla vyplodit pěknou řádku. Založila mimojiné hojně navštěvovanou komunitu pornish_pixies, jejíž členové čtenáře obšťastňují slashem a femmeslashem plnými sexu, a až do svého odchodu ze světa internetu se významně podílela na dění ve svém koutku fandomu. Mívala vlastní stránky, ale pak on-line svět opustila a zůstaly po ní dvě povídky na AO3 (více se lze dočíst na fanlore). V českém překladu existují ještě tři její povídky, jedna u Bystrozorek, jedna na Fantasmagoriu a jedna u Sinam Llumi

Ziasudra
(Ředitelův portrét)

Ziasudra je z New Yorku a píše hlavně slash se Snapem a Harrym, i když tu a tam se pouští i do jiných párů nebo do povídek milostných vztahů zcela prostých. Všechny je má ve svém povídkovém livejournalu.