Moje oblíbené povídky v češtině (a slovenštině)

(Česky zas tak moc nečtu, proto jsou to vesměs povídky napsané do roku 2011, kdy jsem ještě byla v českém fandomu docela aktivní. Ale poslední dobou to doháním, objevila jsem třeba skvělou slovensky píšící Tessku. Ponechávám tu i nefunkční odkazy, třeba se někdy zase rozběhnou, nebo povídka vyplave jinde. Většinu mám k dispozici off-line, stačí si napsat.)

Šmírák od D.J. Orlovského (web archiv), ve které Snape najde příjemné zpestření svého sexuálního života. (Je to první slash se Snapem a Filchem, který D.J. napsal, a hned napoprvé se mu podařilo mistrnně vyhmátnout kouzlo tohohle páru. Filch po Snapeovi nic nechce, nic mu nevyčítá, neprudí ho, prostě ho ojede podle jeho představ a ještě je mu za to vděčný.)

Spřízněné duše od D.J. Orlovského (web archiv) o tom, jak si Snape s Filchem kápnou do noty nejen ve věci stíhání zlotřilých studentů. Úryvek právě z téhle povídky zazněl v pořadu Q České televize.

Povídky D.J. Orlovského o Bodiem a Doyleovi (web archiv). Všechny do jedné jsou báječné. (Kromě té jedné, ve které oba umřou, ta mně teda radost neudělala.) A když ještě zůstanu u Profíků, nemohu nezmínit vynikající překlad Sinam Llumi Proč se mi nesmí líbit Johnny? od DVS. A taky velmi povedené Lebelino drabble Nostalgie.

Náhražka od Julie o Snapeově přetrvávající neschopnosti radovat se ze života.

Voldemortova odměna od D.J. Orlovského (web archiv), ve které Snape zjistí, že sex je úžasný zážitek.

Snapeova odměna od D.J. Orlovského (web archiv) – pokračování předchozí povídky, ve kterém Snape přežije závěrečnou bitvu o Bradavice a odměna ve Filchově náruči je, ech, sladká.

Loajální od D.J. Orlovského (web archiv). Scéna, kterou vystřihli z filmu Patriot, protože byla moc explicitní.

Nejkrásnější vzpomínka od Ferry (web archiv). Dojemná, krásně napsaná a dobře přeložená povídka o tom, jak Lupin pečuje o ochrnutého Severuse.

JÁ PÍŠI VÁM... – drabble ze života bran Bradavického hradu - a Ve víru vášně - kapitola 186 – slashové drabble ze sexuálního života Hermiony Grangerové, oboje od Avevy

Kouzelník kouzelníku vlkem od janka (web archiv) – drabble o tom, jaký je Snape mizera.

Červnové odpoledne od Danae (web archiv) o Smrtijedech (Snapeovi a Dracovi), kteří to nemají lehké.

Krev a Popel od Malabron o chudákovi Snapeovi po šestém dílu.

Malá zvířátka od Lady S (web archiv), ve kterých dojde na zbabělce Karkarova.

Ukradené dny od Laury o Snapeově a Lupinově lásce.

Temný čaj bez cukru od Julie o Snapeovi a Lupinovi, ale bez lásky.

Splněné přání od Veroniky, které ukazuje lyrický pohled do mysli úchyla.

Komu dáváte přednost? od Rosemont v Rozárčině překladu – rozverná povídka o tom, že je Snape sexy.

Sedm dní od Emily Waters v překladu Rocie Mixan – parodie par excellence. Takto podané Snarry se líbí i mně. :-D

Devítimocný lektvar od Beth H v překladu Sinam Llumi – taky taková legrácka, která se s láskou a vtipně strefuje do pár slashových klišé.

Docela čerstvě mě nadchla slovensky píšící Tesska, jejíž líčení sexu, například v povedeném PWP se Snapem a Lupinem Obojstranne výhodná dohoda, si opravdu užívám.

Z nemnoha fanfikcí, které mě zaujaly na Wattpadu, mě nejvíc oslovil Masek rej od FemmeFragile. Je krátký, dobře napsaný, a přestože Lucius Malfoy vůbec není moje oblíbená postava, sugestivní popis jeho prožitku mě vtáhl.

A ještě nějaké Snarry, které se mi docela líbilo:

Za múrmi Azkabanu od Tessky: moje zamilované klišé „Severus neprávem v Azkabanu“, uvěřitelně provedené, včetně magického pouta (výborný sex!).

Spřízněni kletbou od Rocie Mixan je čtivá kapitolovka na téma nucený sňatek, na které oceňuju, že jim rok trvá, než si ten kouzlem předepsaný sex začnou užívat. Takhle si představuju, že mohla dřív končit ta šťastnější domluvená manželství. Jako vedlejší pár se příběhem proplétají Remus se Siriusem a je to docela roztomilé.

Asfodel od seiyuu je napínavý, plný originálních nápadů a Severus má ve vší své prohnanosti co dělat, aby Harrymu, čím dál víc ovládanému úlomkem Voldemortovy duše, stačil.